mycie okien w warszawie

Sposoby na ekologiczne sprzątanie mieszkania.

Skuteczne mieszkanie własnych czterech kątów dla wielu osób kojarzy się z kupowaniem wielkich ilości chemii i ich nieprzyjemnym zapachem. Jedna od paru już lat do łask wracają stare, można nawet powiedzieć, że “babcine”, domowe sposoby na sprzątanie. Te domowe receptury na płyny do mycia są zazwyczaj również przyjazne dla naszego środowiska. Poniżej znajdziecie garść domowych i ekologicznych sposobów na dogłębne wyczyszczenie domu.

Domowe płyny do mycia okien

Wiele osób myśli, że okna można wyczyścić jedynie za pomocą specjalnych płynów do mycia okien. A jest to błędne przekonanie! Nawet mycie okien w Warszawie, czy w Krakowie, gdzie jest mnóstwo spalin osadzających się na oknach, można wykonać za pomocą płynów zrobionych z domowych składników.

Świetnym sposobem jest wymieszanie soku z cytryny lub octu z ciepłą wodą (w proporcji 1:1). Kwas w połączeniu z ciepłą wodą poradzi sobie z brudem i zabrudzeniami nawet z największych miast.

Na naprawdę zabrudzone okna, które długo nie były myte, warto położyć przed myciem olej lniany i zostawić go na co najmniej godzinę. Olej lniany świetnie rozpuści wszystkie zabrudzenia na oknach, a jednocześnie jest na tyle delikatny, że nie naruszy powierzchni okna.

Czytaj więcej: Jakie materiały wykorzystać przy budowie tarasu?

Ocet nadaje się do wszystkiego.

Ocet można świetnie wykorzystać do domowych porządków. Rozcieńczony roztwór octu świetnie sprawdzi się przy myciu okien, kafelków, powierzchni kamiennych i plastikowych. Ocet jest również dobrym środkiem do mycia lodówki — zabija wszystkie nagromadzone bakterie i nie wejdzie w reakcje z jedzeniem.

Wiele osób jest uprzedzonych do octu z powodu jego silnego i nieprzyjemnego zapachu. Można sobie z tym poradzić, robiąc rozcieńczony roztwór octu i wody w proporcji 2:1. Można również do takiego roztworu dodać trochę płatków mydlanych lub płynu do zmiękczania tkanin.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *