koszula do karmienia

Okres karmienia – wygoda to priorytet

Opieka nad dzieckiem po urodzeniu to zadanie przed którym stają rodzice noworodka. Większość zastanawia się, jak karmić dziecko? Chociaż karmienie piersią w pierwszym etapie życia noworodka powinno odbywać się średnio co 3 godziny, to tak naprawdę coraz bardziej powszechny jest trend, zgodnie z którym młode mamy karmią swoje pociechy na żądanie. Oznacza to, że naturalne karmienie przebiega zawsze wtedy, dziecko wyraża taką chęć.

Ponieważ karmienie piersią następuje nawet kilkanaście razy dziennie w pierwszym etapie życia dziecka, a później średnio kilka razy w ciągu każdego dnia, warto by młoda mama zaopatrzyła się w akcesoria, dzięki którym karmienie niemowlęcia w ten sposób będzie przebiegać w optymalnym komforcie. Co należy nabyć, by wesprzeć naturę? Podpowiadamy już teraz.

Czytaj również: Czy warto oszczędzać na ubraniach ciążowych?

Akcesoria do karmienia piersią

Nie kupuj laktatora, kiedy jeszcze jesteś w ciąży. Nie wiadomo, czy taki sprzęt w ogóle Ci się przyda. Może okazać się, że Twoje piersi nie muszą być pobudzane do produkcji mleka, a maluch świetnie sobie radzi z techniką ssania. Z całą pewnością przydadzą się jednak specjalne biustonosze i bluzki do karmienia. Te elementy garderoby najczęściej posiadają zapięcia na piersiach, które szybko można zlikwidować. Karmienie nie wymaga wtedy zdejmowania całej garderoby – to świetny zabieg w przypadku konieczności karmienia piersią nie tylko w miejscach publicznych, ale też w warunkach domowych. Niejedna koszula ciążowa również posiada takie rozwiązanie i warto właśnie taką nabyć.

Można kupić też specjalną poduchę do kamienia, tzw. rogala. Przydaje się również chustka, najlepiej bambusowa, którą można zakryć pierś oraz dziecko w czasie karmienia w miejscu publicznym. Tak naprawdę nie ma jednak uniwersalnych pomocy, które zawsze zwiększałyby komfort w czasie karmienia piersią. To kwestie indywidualne, dlatego każda mama musi dobierać je, uwzględniając własne potrzeby i oczekiwania.

Kondycja mamy karmiącej to podstawa

Pamiętajmy, że wszelkie akcesoria do karmienia naturalnego nie przydadzą się, jeśli matka karmiąca nie będzie w dobrej kondycji psychicznej. Stres bardzo często jest powodem utraty pokarmu, dokładnie tak samo dzieje się, jeśli prowadzona jest nieodpowiednia dieta czy niezdrowy styl życia. Zadbanie o kondycję psychiczną oraz fizyczną mamy to podstawa, by karmienie piersią w ogóle mogło być realizowane. W Polsce niestety nadal zapomina się o tym aspekcie, dlatego też kobiety, które niedawno urodziły, tak często cierpią z powodu depresji poporodowej. W takich sytuacjach tylko czujność otoczenia pozwala na to, by karmienie piersią przebiegało w odpowiedni sposób.

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *