rezonans magnetyczny kręgosłupa

Czy na badanie rezonansem magnetycznym potrzebne jest skierowanie?

Ścieżka leczenia w systemie służby zdrowia potrafi być dość długa. Żeby otrzymać zgodę na badanie specjalistyczne, często potrzebujemy odpowiedniego skierowania. Następnie liczyć musimy się z koniecznością odczekania w kolejce, by w końcu móc skorzystać z pomocy specjalistyczny i nowoczesnego sprzętu.

Jak się jednak okazuje, nie jest to wcale jedyne rozwiązanie. Na wiele badań możemy dostać się bez skierowania. Wystarczy skorzystać z usług świadczonych przez prywatne kliniki, które zapewniają terminy oczekiwania na badania. Dobrym przykładem takiego badania jest rezonans magnetyczny bez skierowania. Przed udaniem się do kliniki nie musimy konsultować się z lekarzem rodzinnym, co zdecydowanie skraca całą procedurę. Kolejki również są znacznie mniejsze, niż w przypadku świadczeń publicznych.

Korzyści jest więcej, ponieważ takie podmioty zazwyczaj dysponują nowoczesnymi aparatami, które nie tylko gwarantują precyzyjne obrazowanie, ale również znacznie wyższy komfort dla samego pacjenta. Aparaty są lepiej dostosowane na przykład dla pacjentów cierpiących na klaustrofobię. Wszystko to sprawia, że kliniki prywatne często okazują się optymalnym wyborem.

Jakie badania przeprowadzane są bez skierowania?

Do tego wszystkiego należy dodać również szeroki wybór samych zabiegów. Rezonans magnetyczny kręgosłupa, głowy, kończyn górnych i dolnych. Możemy liczyć na fachową, kompleksową pomoc, dzięki której dokładnie sprawdzimy stan organów wewnętrznych. Pozwoli to wykryć wiele schorzeń jeszcze na wczesnym etapie rozwoju.

Dość często wykonywanym zabiegiem jest również rezonans z kontrastem, który ma zwiększyć precyzję badania. W tym przypadku trzeba jednak pamiętać o pewnych przeciwwskazaniach. Z kontrastu powinny zrezygnować osoby z niewydolnością nerek. Wszelkie tego typu informacje, a także te związane z przygotowaniem do badania, otrzymamy w klinice. Wystarczy tylko skonsultować się z odpowiednim specjalistą.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *