wózki koła

Wybieramy dwukołowe wózki magazynowe – na co zwrócić uwagę?

Sprawnie działający magazyn musi korzystać z różnego rodzaju urządzeń i pojazdów, które w znaczący sposób usprawnią realizację wielu zadań – zarówno tych codziennych, jak i związanych ze specjalnymi zamówieniami. Do sprzętów kluczowych z pewnością należą odpowiedniej jakości wózki magazynowe. Tak naprawdę, trudno wyobrazić sobie bez nich normalne funkcjonowanie firmy.

Jak można się domyślić, występują one w wielu odmianach i konfiguracjach, które należy dobierać w zależności od potrzeb. Szczególnie przydatny jest tak zwany wózek dwukołowy, dzięki któremu przewożenie poszczególnych materiałów i produktów okaże się znacznie łatwiejsze. Wózek ten oferowany jest na rynku w wersjach uniwersalnych i dedykowanych, czyli takich, które przygotowywane są do konkretnych zadań.

Jaki wózek dwukołowy wybrać?

 

Tak duże zróżnicowanie rynkowe sprawia, że przed wydaniem pieniędzy należy dokładnie przeanalizować ofertę i sprawdzić, co takiego możemy kupić. W przypadku wózków dwukołowych, warto podzielić je na kilka kategorii.

  • Wózki dwukołowe ekonomiczne – proste w obsłudze pojazdy transportowe, które wyróżniają się niewielką podstawą i sporą wysokością. Dzięki temu znacznie ułatwiają szybki przewóz skrzyń, pudełek, beczek i wielu innych elementów.
  • Wózki magazynowe dwukołowe standardowe – urządzenia najbardziej uniwersalne, doskonale sprawdzające się nie tylko w magazynach, ale również w sklepach, warsztatach i halach produkcyjnych.
  • Wózki dwukołowe schodowe – jak sama nazwa wskazuje, umożliwiają transport towarów przez schody. Wszystko dzięki specjalnej konstrukcji kół, które z łatwością poradzą sobie z każdą przeszkodą. Warto decydować się na nie w budynkach kilkupiętrowych.
  • Wózki dwukołowe spawalnicze – występują zarówno w wersjach standardowych, jak i schodowych. Do tego dodać należy również specjalne wózki na butle tlenowe, a także gazowe. Dzięki temu każdy zakład spawalniczy jest w stanie znaleźć coś dla siebie.
  • Wózki dwukołowe specjalistyczne – przygotowane do realizacji zadań specjalnych, wymagających użycia urządzeń dodatkowo wzmacnianych, które poradzą sobie z pracą w każdych, nawet najtrudniejszych warunkach.

Poza określeniem tego, jakiego rodzaju jest wózek magazynowy dwukołowy, pamiętać należy o jego wymiarach, a także poszczególnych parametrach technicznych. Dzięki nim w łatwiejszy sposób dobierzemy wózek do wybranych zadań i towarów, jakie trzeba przewieźć. Wszystko to pozwoli podjąć słuszną, opłacalną decyzję zakupową.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *