Prawnicy rozwodowi warszawa

Rozwód a dzieci. Dlaczego to takie trudne?

Rozwód to niezwykle trudne przeżycie zarówno dla byłych małżonków, jak i ich dzieci. Niezależnie od wieku, potomstwo małżeństwa zawsze ciężko przeżywa oficjalne i formalne rozstanie swoich rodziców. Co warto wiedzieć o rozwodzie małżeństwa posiadającego dzieci?

 

Czy rozwód jest trudniejszy, gdy w grę wchodzą dzieci?

Jeśli małżeństwo ubiegające się o rozwód posiada potomstwo, sąd będzie mniej przychylny do jego udzielenia. Dzieje się tak przede wszystkim z uwagi na dobro najmłodszych, którzy powinni wychowywać się w pełnej i szczęśliwej rodzinie. W takich przypadkach niezbędne może okazać się fachowe wsparcie doświadczonego adwokata, który przedstawi w sądzie stosowne wnioski. Prawnicy rozwodowi warszawa czy okolice – wybierając usługodawcę najlepiej postawić na doświadczoną kancelarię.

 

Rozwód a prawa rodzicielskie

Zdarza się, że któraś ze stron oczekuje od sądu przyznania całkowitych praw do opieki nad dziećmi. Ta kwestia jest o wiele trudniejsza do ustalenia, niż podział zgromadzonego majątku, ponieważ gra toczy się o człowieka. Dla sądu niezwykle ważna jest opinia samego dziecka, które może wskazać rodzica, z którym chce zamieszkać. Czasem dochodzi jednak do sytuacji, gdy jedna ze stron manipuluje dzieckiem i próbuje nastawić je negatywnie wobec byłego małżonka. Z tego powodu najlepiej współpracować ze specjalistą, który w razie potrzeby odpowiednio zareaguje. Prawnicy rozwodowi warszawa czy Gdańsk – w każdym mieście znajdziesz doświadczonych fachowców!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *