salon fryzjerski poznań

Na czym polega zabieg keratynowego prostowania włosów i czy zabieg ten jest bezpieczny

Keratynowe prostowanie włosów to zabieg który od lat cieszy się ogromną popularnością i może je wykonać w zasadzie każdy dobry fryzjer. Zabieg ma na celu odbudowę naszych włosów od wewnątrz, a co za tym idzie włosy staną się nawilżone lśniące i zdrowe. Ich wygląd będzie zdecydowanie lepszy, a efekt zabiegu pozostanie z nami na dłużej. Keratynowe prostowanie włosów to zabieg który możemy zastosować na każdy rodzaj włosa jednak najlepiej sprawdza się na włosach przesuszonych, puszących się i trudnych do ogarnięcia.

Na czym polega zabieg

Zabieg keratynowego prostowania włosów polega przede wszystkim na dokładnym umyciu włosów specjalistycznym szamponem który bardzo dokładnie myje włosy z zanieczyszczeń, ale również wszystkich innych preparatów które były na włosy nałożone. Drugim krokiem jest nałożenie na włosy keratyny (https://piotrsierpinski.pl/nanoplastia/), która jest naturalnym budulcem naszych włosów i są bezpieczne dla naszego zdrowia, ale przy tym również nie powodują alergii.  Preparat nakładany jest na poszczególne pasma naszych włosów, a następnie wprasowywany jest w pasmo. Łuski włosa zostają rozszerzone przez co preparat może świetnie wchłonąć się w głąb włosa. W taki sposób włosy zostają zrekonstruowane od wewnątrz. Preparat pozostawiamy na włosach przez 30 minut i następnie włosy zostają dokładnie wysuszone. Efekty zabiegu widoczne są od razu.

Czy zabieg keratynowego prostowania włosów jest bezpieczny

Każdy dobry i renomowany Salon fryzjerski pracuje na kosmetykach najwyższej jakości przez co zabieg jest w pełni bezpieczny dla naszego zdrowia. Nie niszczy struktury włosów, a przy tym również nie powoduje żadnych alergii. Jednak aby zabieg był w pełni bezpieczny, każdy fryzjer powinien przestrzegać kilku prostych zasad. Po zabiegu nie należy myć włosów przez około 48 godzin, nie używać kosmetyków do stylizacji włosów, a przy tym nie powinniśmy ich również wiązać i spinać. Te czynniki spowodują ze będziemy mogli cieszyć się prostymi włosami przez dłuższy czas.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *