wyciskarka do soków i warzyw

Jakie urządzenia Instant Pot Duo warto wybrać?

Urządzenia wielofunkcyjne znacząco ułatwiają gotowanie. Bez względu na specyfikę kuchni. Doskonale wiedzą o tym posiadacze multicookerów, którzy wiele posiłków przygotowują z użyciem wyłącznie jednego sprzętu.

Ich funkcjonalność jest na tyle szeroka, że pozwalają w znaczący sposób skrócić czas potrzebny do przyrządzenia wielu potraw. Doskonałym na to przykładem są sprzęty z serii Instant Pot Duo, które są cenione zarówno zapalonych kucharzy, jak i przez osoby omijające kuchnię szerokim łukiem.

Co ważne, urządzenia te występują na rynku w wielu odmianach, zróżnicowanych pod względem technicznym. Dzięki temu z łatwością można dobrać je do konkretnych potrzeb oraz wymagań. Wystarczy zwrócić uwagę na konkretne parametry, a następnie zastanowić się nad tym, co jest z tego wszystkiego najważniejsze.

Jakie urządzenie wielofunkcyjne wybrać?

 

Skoro wiemy już, że wybór jest bardzo szeroki, warto zastanowić się nad ostatecznym zakupem. Warto nadmienić, że poszczególne garnki z tej serii różnią się przede wszystkim rodzajem obsługiwanych funkcji oraz programów. Przekłada się to na liczbę urządzeń, które w sobie zawierają.

W przypadku modelu podstawowego jest ich siedem. Mowa tu o szybkowarze, parowarze, a także funkcjach gotowania ryżu, przyrządzania jogurtów, pieczenia, podgrzewania żywności i wolnego gotowania.  Model Instant Pot Duo Plus zawiera natomiast w sobie aż 9 urządzeń – wskazać trzeba tu również na sterylizator i sous vide, czyli gotowanie w próżni. To jednak nie wszystko, ponieważ producent oferuje sprzęty jeszcze bardziej rozbudowane!

Jak więc wybrać garnek dla siebie? Najpierw warto dokładnie zastanowić się, do jakich potraw multicooker ma być wykorzystywany. Czy będzie to podstawowe narzędzie w kuchni czy może spełni wyłącznie funkcję uzupełnienia podstawowego wyposażenia.

Oczywiście dostępne programy to nie wszystko. Pod uwagę trzeba wziąć również jego moc, pojemność naczyń, a także różnego rodzaju dodatki, takie jak na przykład wygodny panel sterowania czy też timer.

Dokładnie przeanalizowane garnki elektryczne na pewno okażą się dobrym wyborem. Zwłaszcza gdy weźmiemy pod uwagę także opinie innych klientów, którzy chętnie dzielą się swoimi doświadczeniami z obsługi sprzedawanych na rynku urządzeń. Jeśli istnieje szansa, że podczas ich obsługi pojawiają się jakieś nieprawidłowości, dowiemy się o tym jeszcze przed zakupem. Jest to najlepsza ochrona przed błędami zakupowymi, które zazwyczaj prowadzą do strat finansowych.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *