koła zębate samolot

Wkład dłutowania w branżę motoryzacyjną i maszynową

Materiały takie jak dłutaki do kół zębatych są kluczowym elementem wydajności sprzęgieł i hamulców w międzynarodowym przemyśle motoryzacyjnym i maszynowym. Opracowując nowe materiały cierne i stale ulepszając istniejące dłutaki do produkcji kół zębatych – każdy porządny producent tychże wnosi znaczący wkład w ogólną poprawę wydajności układów sprzęgła i hamulca.

Rola dłutaków do kół zębatych w branży motoryzacyjnej i maszynowej

Niezależnie od tego, czy chodzi o sprzęt budowlany, pojazdy górnicze, szybkie pociągi, samoloty, ciężarówki czy pojazdy osobowe – producenci i dostawcy z różnych branż ufają rozwiązaniom w zakresie materiałów takich jak dłutaki do rowków wpustowych. Najlepiej jest jednak wtedy, gdy producent skupia się nie tylko na produkcji, ale działa również jako partner rozwojowy i dostawca, gdy w tym samym czasie jego zakłady produkcyjne pozwalają szybko i elastycznie reagować na potrzeby i wymagania naszych klientów, dla których przekładnia zębata oraz jej funkcja jest esencją codziennych zadań i obowiązków.

Na czym polega specyfika dłutowania w automotive?

Materiały cierne poprzez dłutowanie zewnętrzne mogą być w następnej kolejności stosowane jako elementy pracujące na mokro i na sucho w sprzęgłach i hamulcach pojazdów, maszyn, samolotów i elektrowni wiatrowych, a także w zastosowaniach przemysłowych, takich jak przeładunek towarów. Oprócz własnej produkcji kół zębatych, niejeden producent specjalizujący się w tym zadaniu równocześnie opracowuje i produkuje kompozyty:

  • włókniste,
  • spiekane,
  • ceramiczne,
  • węglowe.

Ważne jest upewnić się, że współpracuje się z producentem, którego celem jest zagwarantowanie większej wydajności i bezpieczeństwa eksploatacji dzięki zoptymalizowanym współczynnikom tarcia i najlepszym właściwościom zużycia dla coraz mniejszych i lżejszych komponentów, jakich wymaga ta branża. Dlatego na przykład do zastosowań pracujących na sucho w sprzęgłach i hamulcach narażonych na wysokie obciążenia właściwe, proponowane są ceramiczne materiały cierne w połączeniu z materiałami współpracującymi ze stali, żeliwa i materiałów kompozytowych.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *