adwokat odszkodowania Warszawa

Odszkodowanie za uszczerbek na zdrowiu

Mniejsze lub większe wypadki, które oddziałują na nasze zdrowie mogą wydarzyć się niemal wszędzie. Nieistotne czy spowodowane są przez naszą nieuwagę czy przez osoby trzecie, uszczerbek na zdrowiu kwalifikuje się u osób odpowiednio ubezpieczonych do odszkodowania. Niestety w wielu przypadkach agencje ubezpieczeniowe stronią od wypłaty odszkodowania wymyślając coraz to nowsze wymówki. Duża część osób po prostu przyjmuje to do wiadomości, jednak nie jest to odpowiednie zachowanie – odszkodowanie się należy i można go dochodzić drogą sądową. Do nieszczęśliwych wypadków zalicza się wypadki komunikacyjne, przy pracy, błędy medyczne lub inne nieszczęśliwe zdarzenia.

Czego dotyczy odszkodowanie? Poszkodowany ma prawo ubiegać się o pełną rekompensatę m.in. za:

  • Koszty leczenia
  • Koszty transportu poszkodowanego do placówek medycznych
  • Koszty podróży członków rodziny odwiedzających poszkodowanego
  • Koszty zakupu samochodu dopasowanego do potrzeb przewozu osoby niepełnosprawnej
  • Koszty opieki i pielęgnacji chorego
  • Koszty zakupu specjalnej wymaganej żywności

Dlaczego warto dochodzić odszkodowania? W odróżnieniu od ugody pozasądowej z ubezpieczycielem, występując o odszkodowanie w sądzie mamy dużo większe możliwości do uzasadnienia wysokości należnej kwoty. Kwota ta wypłacana w ugodzie poza sądem zazwyczaj jest dużo niższa niż ta, którą mamy szansę wywalczyć w sprawie sądowej.

Pomocy w dochodzeniu odszkodowania przed sądem powinniśmy szukać u doświadczonych adwokatów posiadających właściwe specjalizacje. Jeżeli nie mamy żadnej osoby z przeszłości lub polecenia, możemy zacząć poszukiwania w sieci wpisując frazę taką jak „adwokat odszkodowania Warszawa”. Wtedy mamy szansę porównać lokalnych prawników i zwrócić się o pomoc, która może okazać się nieoceniona.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *