poprawa wygląda rzęs

Korelacja między brwiami a stosowaniem odżywki do rzęs – na czym polega?

Istnieje wiele różnych sposobów na podkreślenie rzęs i nadanie oczom dodatkowego blasku. Możesz codziennie nakładać tusz do rzęs, liftingować lub przyciemniać rzęsy, uzyskać długotrwałe przedłużenie rzęs lub wydłużyć swoje naturalne rzęsy za pomocą odżywki do rzęs. Przydatna jest oczywiście również klasyczna zalotka do rzęs. W ostatecznym rozrachunku liczy się tylko to, aby Twoja pielęgnacja rzęs była odpowiednia dla Twojego stylu życia i abyś czuła się świetnie z wynikami, jakie zapewnia.

Co to jest serum do rzęs?

W zależności od Twojego pochodzenia kosmetycznego możesz być zaznajomiona z odżywkami do rzęs lub nie. Serum do rzęs zostało stworzone, aby pomóc uzyskać dłuższe, grubsze i bardziej obfite rzęsy. Tak samo działa poprawa wyglądu brwi z pomocą serum im dedykowanych.

Obie opcje  są łatwe w aplikacji i, jeśli są stosowane prawidłowo, mogą zdziałać cuda dla naturalnego wzrostu rzęs. Istnieje jednak kilka typowych błędów, które możemy popełnić podczas aplikacji odżywki do rzęs. To błędy które mogą powodować niepożądane skutki uboczne, dlatego warto je poznać.

Co robi odżywka do rzęs?

Odżywka do rzęs odżywia rzęsy i pomaga im rosnąć – na dłuższe i mocniejsze. Podobnie jak inne włosy na Twoim ciele, rzęsy mają cykl wzrostu, w którym rosną, utrzymują się przez chwilę, a następnie naturalnie zrzucają. Zatem poprawa gęstości brwi opiera się o ten sam schemat i dlatego czasami można znaleźć opadłe rzęsy, zwłaszcza gdy w ruch nieostrożnie idzie kredka do oczu Revitalash. Jednak kiedy próbujesz uzyskać pełniejsze, grubsze rzęsy, zazwyczaj chcesz trzymać jak najwięcej włosków – tu pojawia się odżywka do rzęs.

Cykl wzrostu rzęs składa się z trzech faz:

  • fazy anagenu,
  • fazy katagenu,
  • fazy telogenu.

Dlaczego cykl rzęs jest ważny dla zrozumienia działania odżywki do rzęs? Otóż odżywka do rzęs faktycznie działa poprzez wydłużanie fazy telogenowej cyklu wzrostu rzęs. Dzięki temu rzęsy utrzymają się dłużej. Dzięki odżywce rzęsy nie będą wypadać tak często, będą wyglądać na pełniejsze i gęściejsze.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *