sposoby na gołębie

Jak stworzyć strefę wypoczynku na małym balkonie?

Wiosna sprzyja spędzaniu czasu na świeżym powietrzu. Dodatnie temperatury napawają nas optymizmem, bo wreszcie możemy cieszyć się promieniami słońca. Nie trzeba być właścicielem okazałego ogrodu, by czas spędzać poza wnętrzami własnego domu. Wystarczy mały balkon, który urządzony przemyślanie, stworzy azyl do wyjątkowego wypoczynku.

Balkon można urządzić w stylu romantycznym, by koił po męczącym dniu. Warto wtedy zainwestować w drewniany komplet wypoczynkowy, donice kwiatowe z ornamentami i kilka lampionów, które wieczorem ożywią przydomową strefę. Można też nabyć kilka palet i stworzyć zestaw wypoczynkowy w iście sielskim klimacie. Taka kanapa sprawdzi się doskonale podczas rozmów z najlepszą przyjaciółką albo w czasie relaksu z książką w dłoni. Pamiętajmy również, że balkon może stać się doskonałym kącikiem zabaw dla najmłodszych. Wystarczy jedną ścianę elewacji pomalować farbą tablicową, a na podłodze ułożyć bezpieczne piankowe puzzle bądź wykładzinę ze sztucznej trawy.

Bez względu na to, jaki klimat chcemy stworzyć na balkonie, zawsze należy rozpocząć przygotowania do zmian od zapewnienia największych standardów bezpieczeństwa i higieny. Balkon trzeba dokładnie umyć, oczyścić z zabrudzeń, jakie pozostawiły po sobie gołębie. Jeśli ptactwo zatruwa życie i komfort spędzania czasu na balkonie na miejskim osiedlu, warto zainwestować także w odpowiednie sposoby na gołębie. Często wystarczy atrapa drapieżnego ptaka albo system kolców, które nie pozwalają przesiadywać im na balustradzie.

Co ważne, każdą wizję zmiany wystroju balkonu warto skonsultować ze wspólnotą mieszkaniową albo spółdzielnią. Nie chodzi rzecz jasna o możliwość wstawienia na niego stolika czy krzeseł, ale o ingerencję w jego całościowy wystrój. Nie każdy zarząd zgodzi się bowiem na zmianę części jego elewacji czy barierek ochronnych.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *